sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

%20 indirim

21 Günlük İçten Dışa Detoks Paketi

Stok Kodu 152.50.049
1.530,00 TL
1.225,00 TL
1.png (2 KB)
2.png (937 b)
5.png (2 KB)
6.png (1 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • 21 Günlük İçten Dışa Detoks Paketi

  21 Günlük İçten Dışa Detoks Paketi (41 adet ürün)
  İçten Dışa Detoks Nedir?
  Beslenme yalnızca ağız yoluyla gerçekleşmez. Vücudumuz, cildimize temas eden her şeyden ve soluduğumuz havadan ya beslenir ya da zehirlenir. Bedenin arınması ve temizlenmesi anlamına gelen detoks ancak içten ve dıştan uygulandığı zaman sonuç alınabilir. Canlı probiyotikler içeren yaşayan fermente besinleri ve kollajen içeren kemik suyumuzu, içten beslenmemize eklemek etkili bir detoks olmakla birlikte, vücuda çok değerli besin kaynağı da sağlar. Vücudumuz yalnızca, bu değerli fermente gıdaların içerdiği besinleri kullanmakla kalmaz, onlarla birlikte tükettiğimiz diğer sağlıklı gıdaların da içerdiği besinlerin emilimini arttırır. Bu durum, fermantasyonun çok değerli bir kazanımıdır. Paket içinde bulunan ve dıştan beslenmeyi destekleyen Fermente Kozmetik ve Fermente Temizlik Ürünleri dahil, her bir ürün, bedeni toksinlerden arındırıp içten ve dıştan sağlıklı beslemesi için bir araya getirilmiş özel ürünlerdir.

  Neden 21 Gün Kullanmalı?
  Bilimsel olarak, bir davranışın, alışkanlığa dönüşmesi için gereken minimum uygulama süresi 21 gün olmalı. 21 gün boyunca içten ve dıştan sağlıklı beslenerek, toksinlerden vücudu arındırmak, vücut direncinizi, enerjinizi dolayısıyla yaşam kalitenizi yükseltecek, sağlık için atılacak koca bir adım olacaktır.

  Paket İçeriği
  1-Organik Fermente Elma Sirkesi- 5 adet
  Elma; potasyum, pektin, malik asit, vitaminler ve kalsiyum açısından zengin bir meyvedir. Fermantasyon süreci elmaya, organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, elmanın içerisinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini de sentezleyerek çoğaltır. Bu sayede, onları daha faydalı ve besleyici kılar.

  Kullanımı:
  İçten beslenmede; tek başına ya da suya eklenerek her gün yarım çay bardağı kadar tüketilmelidir.
  Dıştan beslenmede; saç durulamada ve ciltte tonik olarak kullanılır.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli: 500 ml. cam şişede, 5 adet. Serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan yıllarca muhafaza edilebilir.
  Ayrıntılı ürün içeriği, kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız.(Organik Fermente Elma Sirkesi)

  2-Organik Hindistan Cevizi Yağlı Zerdeçal Kürümüz-1 adet
  Zerdeçalın en etkili maddesi olan curcuminin*, bağırsaklardan emilimi zor, atılması ise kolaydır. Karabiberde bulunan piperine ve hindistan cevizi yağı sayesinde emilim çok daha kolaylaşır. Isı ise işin püf noktasıdır. Her biri organik sertifikalı ve analizli olan yağ ve baharatlarımızdan oluşan, hassas ölçümlerle bir araya getirdiğimiz kürümüz, el yapımıdır.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli: 160 gr. cam kavanozda. Serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan, T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilebilir.
  *Curcumin Ne İşe Yarar?
  Özellikle organik zerdeçalda bolca bulunan sarı bir pigmenttir. Antiinflamatuar ve vücudun ürettiği antioksidanların miktarını arttırma özelliğine sahip bir polifenoldur.

  3-Organik Probiyotik Lahana Turşusu- Lakto Fermente-5 adet
  Beyaz lahana, yüksek oranda folat, C ve K vitaminleri ve ayrıca demir, potasyum, magnezyum mineralleri içerir. Fermantasyon süreci lahanaya; organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, lahananın içinde bulunan tüm vitaminleri sentezleyerek çoğaltır ve böylece gıdanın besin değerlerini ve emilimini kat kat arttırır. Fermantasyon yöntemiyle elde edilen gıdalar yaşayan gıdalardır ve vücut için çok değerli besin kaynaklarıdır.

  Kullanımı: İsterseniz öğünlerde yemeklerle birlikte, isterseniz öğün arasında tüketilebilir. Her gün bir porsiyon tüketilmesi tavsiye edilir. Turşunun suyunu da isterseniz sade olarak, isterseniz sulandırarak tüketebilirsiniz. Suyu da en az lahanası kadar lezzetli ve değerlidir.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli: 1000 ml. cam kavanozda, 5 adet. Buzdolabında muhafaza ediniz.
  Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (Organik Probiyotik Lahana Turşusu- Lakto Fermente)

  4-Organik Kombucha Çayı- (Rafine Şekersiz)-5 adet
  El yapımı organik kombucha çayımızın içeriğinde yalnızca; Organik Hemşin Çayı, Fermente Mutfağım Organik Elma Suyu Konsantresi, içme suyu ve bir önceki kombucha çayımızın mantarı bulunmaktadır. Şekerle fermantasyon işleminin başlatılmasından sorumlu olan bir bakteri ve maya kolonisi içerir. Fermantasyon sonunda Kombucha; B vitaminleri, enzimler, probiyotikler ve yüksek konsantrasyonda organik asitler (asetik, glukonik ve laktik) içerir. Bu bakteriler, “hücrede kalkan görevi yapan selüloz üreten bakteriler” olarak bilinirler. Kombucha çayında bazı insanlar; gazlı içecek özlemi için tatmin edici, sağlıklı bir alternatif bulurlar.

  Kullanımı: Aç veya tok, yemeklerle ya da öğün arasında sade olarak hiçbir şey eklemeden, meyve suyu ya da sodayla tüketilir. Soğuk içiniz.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli: 500 ml. cam şişede, 5 adet. Buzdolabında muhafaza ediniz.
  Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (Organik Kombucha Çayı)

  5-Küçük İçimlik İlikli Kemik Suyu-21 adet
  İlikli dana kemiklerinin, kısık ateşte uzun saatler boyunca kaynatılmasıyla üretilmiştir. Kaynama esnasında ilikler tümüyle eriyip kemik suyuna karışırlar. Kavanozun üzerinde bulunan tabaka, kemik iliğinin yağıdır. Yağı ile tüketimi tavsiye edilir. Bardakta içilebilecek saflık ve lezzete sahiptir. Kolajen, kemik ve beyin sağlığı için kemik suyu içiniz.

  Kullanımı:
  İçten Beslenmede; Ilıtılmış bir su bardağı kemik suyunun içine, Fermente Mutfağım Organik Elma Sirkesi ilave edilerek içilir.

  Dıştan Beslenmede; İlikli kemik suyumuz, doğal cilt ve saç maskesi olarak kullanılır. Maske olarak kullanıldığında, üzerindeki yağ tabakası ayrılır ve yalnızca kemik suyu kullanılır.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli: 200 ml. cam kavanozda, 21 adet. Kapağı açılmadan son tüketim tarihine kadar kullanılır. Açıldıktan sonra buzdolabında saklayarak, 3 gün içinde tüketiniz.
  Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (İçimlik İlikli Kemik Suyu 200 ml.)

  6-Çam Katranı Sabunu-1 adet
  Karaçam ve kızılçam cinsi ağaçlardan elde edilen çam katranı yağı; at yetiştiriciliği, hayvancılık ve alternatif tıpta çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Anti-inflamatuar özelliği ile cilt hastalıklarının neden olduğu iltihaplanmayı ve kaşıntıyı gidermeye yardımcı olmaktadır.
  Cilt hastalıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, saçkıran, kepek problemi, mantar, egzama, dermatit, sedef hastalığı, kaşıntı, uyuz, varis ve ağrı, sivilceli cilt temizliği, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde çok etkilidir.
  Çam katranı sabunumuz, koyu rengi ve baskın kokusuyla, banyonuzda, çam ormanları içinde ahşap bir ev hayalini ve doğallığını hissettirirken, cildinizde ve saçınızda da doğal bir dönüşüm deneyimi yaşatacaktır. Temizlerken geride toksin kalıntı bırakmaz.

  Kullanımı: El, yüz, saç ve tüm vücut kullanımı için uygundur. Sorunlu bölge, su ile köpürtülerek yıkanır, bölgede köpük 5 dk. kadar bekletilerek, suyla durulanır. Son durulama suyunda Organik Fermente Elma Sirkeli su ile durulama yapılır.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli: El yapımı olduğu için ağırlıkları 108 gr. ile 120 gr. arasında değişiklik gösterebilir. Kuru bir yerde uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz.
  Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (Çam Katranı Sabunu)

  7-Shea Yağlı Krem Deodorant (Roll-On)-1 adet
  Terlemeyi değil, ter kokusuna sebep olan kötü bakterileri hedef aldık. Beslenen ve nemlenen ciltte iyi bakteriler çoğalarak, ortama hakim olurlar. Bu sayede, cilt üzerinde doğal bariyer oluşturarak, kötü bakterilerin üremesine mani olurlar. Kötü bakteri yoksa, kötü koku da bulunmaz!

  %100 Yenilebilir Formül
  Kötü kokulardan kurtulmak için onları bastıracak, daha keskin sentetik kokulara, terlemeyi ya da ter kokusunu da engelleyecek kimyasallara ihtiyacımız yok! Yenilebilir formülümüzle aldığımız etkili sonuç, binlerce memnun kullanıcıyla kulaktan kulağa yayıldı.

  Kullanımı: Tüm cilt tipleri için uygundur. Vücudun daha çok terleyen koltuk altı ve ayaklar gibi bölgelerinde kullanılır. Parmak ucuyla aldığınız krem deodorantı (nohuttan küçük), masaj yapılarak cildinize yediriniz. Hızlı emilen formülü sayesinde ciltte yağlılık hissi ve uygun kullanımda kıyafetlerde leke bırakmaz.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli: 29 ml. cam kavanozda. Ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan 1 yıl boyunca muhafaza edilir.
  Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (Shea Yağlı Krem Deodorant 29 ml.)

  8-Kantaron Yağlı Krem -1 adet
  Kremimizin içindeki her bir yağ, cildi beslemesi, nemlendirmesi ve tazelemesi açısından özenle seçilmiş olup tamamı antioksidan ve antiseptik özelliklere sahip %100 yenilebilir yağlardır.

  Neden Kantaron Yağlı Krem?
  • Cilt için doğal bir nemlendiricidir.
  • Cildin ihtiyaç duyduğu besinlere sahiptir.
  • Cildi iyileştirmeye yardımcıdır.
  • Cilt sorunlarını gidermede yardımcıdır.
  • Bütün bu nedenlerden dolayı sınırsız bir kullanım alanına sahiptir.
  • Bunların dışında, çok amaçlı bir gece bakım kremidir.

  Kullanımı: Tüm cilt tipleri için uygundur. El, yüz, saç ve tüm vücut kullanımında uygundur. %100 etken maddeden oluşan kremlerimiz, çok az miktarda kullanılır ve cildin emeceği kadar masaj yapılarak, yedirilir. Hızlı emilen formülü sayesinde, ciltte yağlılık hissi bırakmaz ve asla yağlanma yapmaz.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli: 29 ml. cam kavanozda. Ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan 1 yıl boyunca muhafaza edilir.
  Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. Kantaron Yağlı Krem (29 ml. Cam Kavanozda)

  9-Bentonit Killi Diş Macunu-1 adet
  Bentonit kil, sahip olduğu negatif yüklü moleküller sayesinde, pozitif yüklü moleküller olan “toksin ve ağır metalleri” yakalayıp, içine hapseder ve vücut dışına atılmasına destek olur. “Ağır metal ve toksinler” genellikle civa, kadmiyum, kurşun ve benzeri maddeleri ifade etmektedir. Bentonit kil, işte bu toksinlerin çoğunu atmaya ve çeşitli patojenlerle savaşmaya yardımcı olur. Toksinleri temizlemenin yanı sıra, kalsiyum, magnezyum, bakır, demir ve potasyum dahil, bol miktarda mineral içerdiği bilinmektedir.
  Diş macunumuz, yenilebilir ham maddeden üretilmiştir. Ağızda ferahlık ve temizlik sağlayan güçlü formülü ile diş temizliğinde, beyazlatmada, tartar oluşumunu engellemede etkili olup diş eti hassasiyeti olanlar için de uygundur.

  Kullanımı: Ahşap çubukla nohut kadar alınan diş macunu, fırçaya sürülür. Dişler ve dil, fırçalanarak temizlenir.
  • Bastırmadan yumuşak fırçalama yapılır.
  • Diş eti için değil, dişler ve dil fırçalaması içindir.
  • Köpürmez (içinde deterjan ve sabun bulunmaz).
  • Tatlı bir tadı yoktur (şeker ve tatlandırıcı içermez).
  • Ağızda bıraktığı ferahlık ve nefeste açılma hissi, içerisindeki karanfil ve nane yağı etkisiyledir.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli:
  29 ml. cam kavanozda. Ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan 1 yıl boyunca muhafaza edilir.

  Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (Bentonit Killi Diş Macunu 29 ml.)

  İçermez!
  Hiçbir ürünümüz koruyucu, katkı maddesi, tuz, şeker ve gluten içermez.

   

  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.